Informace o korku

Přemýšlíte o nákupu vaší první kabelky či peněženky z korku? Jste na správném místě! Korek je jedním z nejoblíbenějších ekologicky šetrných materiálů. Jedná se o 100% přírodní materiál, získávaný z kůry dubu korkového. Nemusíte být vegan či vegetarián, abyste ocenili originální módu z korkové tkaniny. Korek má úžasný vzhled a rovněž i vlastnosti. Patří k nim lehkost, tvarová stálost, pružnost, voděodolnost a odolnost proti opotřebení. Korek je UV stabilní, antistatický, antibakteriální a antialergenní.

 

Trvanlivost

Jste možná mírně skeptičtí, pokud se jedná o využití korku v módním průmyslu. Zapomeňte na korkové špunty v lahvích od vína či korkové nástěnky, technologie výroby korkové tkaniny je odlišná, na jejím konci je dokonalá a odolná alternativa k živočišné kůži.

Po sklizni je korek ponechán na čerstvém vzduchu po dobu 6 měsíců. Následně je vařen a zahříván, aby se docílilo jeho maximální pružnosti. Za pomoci pryskyřice a tlaku jsou vytvořeny korkové bloky, z kterých jsou odebírány tenké vrstvy pro výrobu krásných módních doplňků. Na rozdíl od zpracování živočišné kůže se při výrobě korkové tkaniny nepoužívají chemikálie. Korková tkanina nepraská ani se nedrolí, naopak si zachovává všechny výjimečné vlastnosti surového korku.

 

Úžasná lehkost

Jedna z ceněných vlastností korku a našich produktů je úžasná lehkost. Nikomu se nechce tahat kabelku těžší, než je její obsah. Korek je lehký z jednoduchého důvodu, až 50 % jeho objemu tvoří vzduch.

 

Voděodolnost

Zde opět panují falešné mýty a legendy. Výrobky z korku jsou bezpečné a odolné i za nepříznivých povětrnostních podmínek. Voděodolnost je například důvodem, proč korek stárnutím nepřichází o své výjimečné vlastnosti. Krytinový substrát (voskovitá látka) nacházející se v buněčných strukturách činí korek prakticky nepropustným pro tekutiny a plyny.

 

Odolnost proti opotřebení

Módní doplňky z korku vám budou dlouho sloužit, neboť korek je velmi odolný vůči oděru a má vysoký koeficient tření. Noste svou korkovou peněženku v kapse džínových kalhot bez obav, že by utrpěla nějakou újmu. Pro zajímavost, korek je materiálem využívaným americkou NASA.

 

Pomalé spalování

Pevně věříme, že nebudete vystaveni testu hořlavosti proti své vůli, ale kdyby se tak stalo, vězte že korek je v tomto ohledu bezpečný, mimo jiné vyniká právě pomalým spalováním.

 

Měkkost a výjimečnost

Měkkost a hebkost materiálu je jednou z vlastností, kterou budete na korku obdivovat. Navíc, díky své struktuře je každá kabelka či peněženka z korku originálním kouskem, tak jako otisky prstů neexistují dvě totožné korkové peněženky či kabelky.

 

Údržba korkových produktů

Při čištění korkové tkaniny, kabelky či peněženky si vystačíte s jemnou houbičkou nebo hadříkem, namočeným v mýdlové vodě. Narozdíl od kůže není třeba korek impregnovat, je impregnovaný sám o sobě, neboť obsahuje vosk. Nechte korkové produkty přirozeně stárnout a budete spokojeni.

X

Internetový obchod JABEKO.CZ ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním.