Informace o korku

Přemýšlíte o nákupu vaší první kabelky či peněženky z korku? Jste na správném místě! Korek je jednou z nejlepších ekologicky šetrných látek. Nemusíte být vegan či vegetarián, abyste ocenili originální módu z výjimečného materiálu. Korek má nejen úžasný vzhled, ale rovněž úžasné vlastnosti. Pojďme se na korek podívat blíže:

 

Trvanlivost

Jste pravděpodobně mírně skeptičtí, pokud se jedná o využití korku v módním průmyslu. "Může to fungovat?", ptáte se. Ano, funguje to skvěle. Zapomeňte na korkové špunty v lahvích od vína či korkové nástěnky ve škole, technologie výroby korkové tkaniny je odlišná, na jejím konci je dokonalá alternativa k živočišné kůži.

Po sklizni je korek ponechán na čerstvém vzduchu po dobu 6 měsíců. Následně je vařen a zahříván, aby se docílilo jeho maximální pružnosti. Za pomoci tepla a tlaku jsou vytvořeny korkové bloky, z kterých jsou odebírány tenké vrstvy pro výrobu krásných módních doplňků. Na rozdíl od zpracování živočišné kůže se při výrobě korkové tkaniny nepoužívají chemikálie! Navzdory zkresleným přestávám korková tkanina nepraská ani se nedrolí, naopak si zachovává všechny výjimečné vlastnosti surového korku.

 

Úžasná lehkost

Jedna z ceněných vlastností korku a našich produktů, nikomu se nechce tahat kabelku těžší, než je její obsah. Korek je lehký z jednoduchého důvodu, až 50 % jeho objemu z tvoří vzduch - a  jak všichni víme, vzduch nic neváží:)

 

Voděodolnost

Zde opět panují falešné mýty a legendy. Výrobky z korku jsou bezpečné a odolné i za nepříznivých povětrnostních podmínek. Voděodolnost je například důvodem, proč korek stárnutím nepřichází o své výjimečné vlastnosti. Krytinový substrát (voskovitá látka) nacházející se v buněčných strukturách činí korek prakticky nepropustným pro tekutiny a plyny.

 

Odolnost proti opotřebení

Módní doplňky z korku vám budou dlouho sloužit, neboť korek je velmi odolný vůči oděru a má vysoký koeficient tření. Noste svou korkovou peněženku v kapse džínových kalhot bez obav, že by utrpěla nějakou újmu. Pro zajímavost, korek je materiálem využívaným americkou NASA.

 

Pomalé spalování

Pevně věříme, že nebudete vystaveni testu hořlavosti proti své vůli, ale kdyby se tak stalo, vězte že korek je v tomto ohledu bezpečný, mimo jiné vyniká právě pomalým spalováním.

 

Měkkost a výjimečnost

Měkkost a hebkost materiálu je jednou z vlastností, kterou budete na korku obdivovat. Navíc, díky své struktuře je každá kabelka či peněženka z korku originálním kouskem, tak jako otisky prstů neexistují dva totožné produkty.

X

Internetový obchod JABEKO.CZ ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním.